ТВОРЧЕСТВО

ПОЗНАНИЕ


ПОИСК КНИГ      ТОП лучших авторов Либока
А  Б  В  Г  Д  Е  Ж  З  И  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  AZ

Нечуй-Левицький Іван

Старо-світські батюшки та матушки


 

Старо-світські батюшки та матушки - Нечуй-Левицький Іван
Старо-світські батюшки та матушки - это книга, написанная автором, которого зовут Нечуй-Левицький Іван. В библиотеке LibOk вы можете без регистрации и без СМС скачать бесплатно ZIP-архив этой книги, в котором она находится в формате ТХТ (RTF) или FB2 (EPUB или PDF). Кроме того, данную электронную книгу можно комфортно и без регистрации прочитать онлайн прямо на нашем сайте.

Размер архива для скачивания с книгой Старо-світські батюшки та матушки равен 282.86 KB

Старо-світські батюшки та матушки - Нечуй-Левицький Іван - скачать бесплатно электронную книгу, без регистрации
Іван Нечуй-левицький
Старо-світські батюшки та матушкиШироко розкинулось село Вільшаниця, недалеко од Росі, по зелених горбах та долинах. Серед села в долині лиснів довгий ставок. Коло самої греблі проти млина на пригорку стояла стара дубова церква з п'ятьма банями, а коло неї, неначе вгніздившись в густому вишнику, стояла ще старіша за церкву, присадкувата, широка дзвіниця з стовпчиками навкруги. Проти церкви через дорогу була оселя вільшаницького священика; за старим домом зеленів старий садок. І пригорки, й довгі долини, й зелені левади в вербах понад ставком – усе зеленіло й лисніло на веселому сонці, а білі чисті хати скрізь біліли в садках, ніби чиясь вередлива рука, граючись, розкидала їх в поетичному безладді по горбах та долинах.
На південь за пологими левадами та сіножатями, за купами вільхи та верболозу, проти синього неба ясно вирізувалась ламана смуга горяного берега Росі. По горах та западинах мріли ліси; поміж лісами ніби тонули в срібній імлі то там, то там села, блищали хрести на білих банях церков, мріли на пригорках білі хати. Високий берег, оповитий прозорим туманом, мрів в далечині, неначе поетичний міраж в прозорому синьому небі.
Дія діялась в двадцятих роках XIX віку. Було літо. Вже зайшли жнива. Вже настав гарячий робітній час. Стояла година, ще й до того був будень,– а в дворі й за двором в священика стовпилась сила народу: в Вільшаниці тільки що поховали старого священика, Петра Моссаковського. Уся громада зійшлась в його двір на поминальний обід.
Усе широке подвір'я суспіль було заставлене не столами, а дошками, покладеними на пеньках та окоренках.

Старо-світські батюшки та матушки - Нечуй-Левицький Іван - читать бесплатно электронную книгу онлайн


К сожалению, отзывы и коментарии к книге Старо-світські батюшки та матушки на нашем сайте не предусмотрены.
Полагаем, что книга Старо-світські батюшки та матушки автора Нечуй-Левицький Іван придется вам по вкусу!
Возможно, что после прочтения книги Старо-світські батюшки та матушки вы захотите почитать и другие книги Нечуй-Левицький Іван. Посмотрите на страницу писателя Нечуй-Левицький Іван - возможно там есть еще книги, которые вас заинтересуют.
Если вы хотите узнать больше о книге Старо-світські батюшки та матушки, то воспользуйтесь поисковой системой или Википедией.
Биографии автора Нечуй-Левицький Іван, написавшего книгу Старо-світські батюшки та матушки, на данном сайте нет.
Ключевые слова страницы: Старо-світські батюшки та матушки; Нечуй-Левицький Іван, скачать, читать, книга, произведение, электронная, онлайн и бесплатно.
загрузка...