ТВОРЧЕСТВО

ПОЗНАНИЕ


ПОИСК КНИГ      ТОП лучших авторов Либока
А  Б  В  Г  Д  Е  Ж  З  И  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  AZ

Шевчук Валерiй

Срібне молоко


 

Срібне молоко - Шевчук Валерiй
Срібне молоко - это книга, написанная автором, которого зовут Шевчук Валерiй. В библиотеке LibOk вы можете без регистрации и без СМС скачать бесплатно ZIP-архив этой книги, в котором она находится в формате ТХТ (RTF) или FB2 (EPUB или PDF). Кроме того, данную электронную книгу можно комфортно и без регистрации прочитать онлайн прямо на нашем сайте.

Размер архива для скачивания с книгой Срібне молоко равен 158.22 KB

Срібне молоко - Шевчук Валерiй - скачать бесплатно электронную книгу, без регистрации


OCR Busya
«В. Шевчук "Срібне молоко"»: Кальварія, Книжник; Львів, Київ; 2002
ISBN 966-663-046-X
Аннотация
Цей роман Валерія Шевчука, дія якого відбувається наприкінці XVII століття, вибудуваний нетрадиційно, у формі барокової трагікомедії. Смішне й печальне, високе й низьке, мислительне й розважальне, реальне й фантастичне сплелися в цьому лексично багатому, сюжетно динамічному творі, головним героєм якого постає мандрований дяк-учитель, автор славетної пісні про комара та муху – своєрідний анти-Дон-Жуан.
Валерій Шевчук
Срібне молоко
Молоко – то первинне.
Іван Величковський. Молоко (1691 р.)
Любов – то завжди є нещастя. Ось коханець
Без слави й без відваги, в плачу й викривлянню,
І день, і ніч біжить від псів оскаженілих,
І день, і ніч в утечі. А ті пси – то з нього.
Юрій Липа. Вірую (Львів, 1938 р.)

Акт перший. Протазис
Одмінець
Дяк із приміського села Троянів Григорій Комарницький, саме той, котрий створив пісню про бідаху комара, що оженився на мусі, а опісля необачно звалився з дуба, бо його здула звідтіля шуря-буря, сидів на порозі школи, поклавши на виставлене коліно правого ліктя, а в долоню втуливши власне підборіддя; при цьому ріденька борідка його (а ріденька тому, що був іще молодий) так покуйовдилася, що волосини чи позліплювалися, чи поспліталися, а з-під шапки-оглавка вибивалися давно немиті, схожі на солому, косми; а очі, голубі й водянисті, ніби померли, а чи обкурилися димом; ліва рука його тримала люльку, з якої вививалося тоненьке пасмочко; і та рука вряди-годи та й підносила кушпельку до сухих, трохи полущених вуст, які смакали раз-пораз, але диму з рота дяк Григорій Комарницький випускав мало, мав-бо таку здатність, як ніхто в цьому краї, – міг випускати дим вухами та очима, хоча трошки вивіювалося з нього й носом, через що, коли палив люлечку, то голова його потрапляла в димову кулю, яка ніжно огортала ту макітерку, формою банякувату. А з'являлась у нього така дивовижна вправність лише тоді, коли журився, чи смутився, чи коли щось вельми допікало, а журився і смутився дяк лише, коли бував голодний, тобто коли його школярі-сироти чи не приносили вижебраного за складені ним вірші та пісні, або ж те вижебране не мали снаги донести до школи, отож воно в казковий спосіб розчинялося чи вивітрювалося з їхніх торб та рук, адже й вони, бідахи, не були досконалими істотами цього світу.

Срібне молоко - Шевчук Валерiй - читать бесплатно электронную книгу онлайн


К сожалению, отзывы и коментарии к книге Срібне молоко на нашем сайте не предусмотрены.
Полагаем, что книга Срібне молоко автора Шевчук Валерiй придется вам по вкусу!
Возможно, что после прочтения книги Срібне молоко вы захотите почитать и другие книги Шевчук Валерiй. Посмотрите на страницу писателя Шевчук Валерiй - возможно там есть еще книги, которые вас заинтересуют.
Если вы хотите узнать больше о книге Срібне молоко, то воспользуйтесь поисковой системой или Википедией.
Биографии автора Шевчук Валерiй, написавшего книгу Срібне молоко, на данном сайте нет.
Ключевые слова страницы: Срібне молоко; Шевчук Валерiй, скачать, читать, книга, произведение, электронная, онлайн и бесплатно.
загрузка...